czerwinscy.net

Czerwinscy.net - strona główna
eXpat - czyli Polak na zesłaniu w Anglii Banki 
Internet 
Prawo jazdy 
Ronda 
Ruch drogowy 
Standardy 
Telefony 
Telewizja 
Zakupy 
   

eXpat - czyli Polak na zesłaniu w Anglii... Internet...

Jeśli chodzi o infrastrukturę, Anglia jest tu znacznie lepiej rozwinięta niż Polska. Szerokopasmowy dostęp do sieci jest ogólnie dostępny, często nawet w 'wiejskich' regionach. Głowni dostawcy takich rozwiązań to w przypadku DSLa BT a TV kablowej, NTL. Koszty instalacji oraz miesięcznych opłat maleją z miesiąca na miesiąc a to oczywiście dzięki konkurencji. W Polsce DSL jest tylko dostępny w TPSA, tfu tfu i o zgrozo jest droższy niż w Anglii! Konkurencją dla BT są na pewno dwie firmy: Pipex i OneTel. Są tańsze, ale konieczna jest samodzielna konfiguracja sprzętu po stronie klienta.

Procedura zamawiania jest bajecznie prosta. Każda z firm dostępowych ma swoją stronę WWW. Można na nich sprawdzić, czy usługa jest dostępna w Twoich okolicach, wybrać pakiet usług, zapłacić kartą. Trwa to kilka-, może kilkanaście minut. Od momentu złożenia zamówienia do faktycznego uruchomienia łącza upływa zazwyczaj kilka dni. Po prostu bajka.

Nie muszę chyba dodawać jaki komfort daje takie połączenie. Daleki jestem od robienia providerom reklamy, ale prędkość i niezawodność są dużym plusem. Ja pozostaję on-line od roku (w tym czasie łącze mi padło tylko raz) i gdybym wracał do Polski, łatwość dostępu do ‘broadbandu’, byłaby chyba jedną z najbardziej brakujących mi rzeczy.

Dostawcy szerokopasmowego dostępu do internetu:
BT OpenWorld
NTL
OneTel

Pipex
      Czerwińscy.net - ostatnie zmiany 26.07.2002